Szoros versenyben Robby Gorodon másodszor nyert idén szakaszt, Peterhansel viszont spórol. A Kamazok hármas befutóra készülnek. A motorosoknál helyi Francisco "Chaleco" Lopez fesztiválja volt a 13. szakasz.

Pénteken a 753 kilométeres Copiapo-La Serena szakaszon 441 kilométer szelektív szakasz várt a mezőnyre. Robby Gordon azt követően, hogy egy nappal korábban Nani Roma mögött második lett, begyűjtötte idei második győzelmét. Úgy tűnik az amerikainak jobb napjain kétállású kapcsoló kapcsoló van a gázpedálja helyén, de most nagyon elkapta a ritmust. Csak Guerlain Chicherit tudta tartani vele a tempót, de sajnos a franciának nem sikerült a bravúr, így 22 másodperccel a hummeres versenyző mögött ért célba. Pedig a BMW-s Terranova kezdett a legjobban, és csak a táv felénél kezdtek a hátsókerekesek feltámadni. Chicherit egyébként nagyot hajrázott, ötpercesnél is nagyobb hátrányból jött fel.

A harmadik helyet Terranova szerezte meg, Giniel de Villiers előtt. A legjobb minis az ötödik helyezett orosz Novickij lett, az összetettben vezető Peterhansel ugyan 13 percnél is többet kapott a szakaszgyőztestől, de így is megnyugtató háromnegyed órás előnnyel várja az utolsó szakaszt. Az egyetlen változás, hogy Novickij ezzel feljött a dobogó harmadik helyére, megelőzve csapattársát, Nani Romát.

A Szalay-Bunkoczi páros a 27. helyen végzett. Reggel az egyik Kamaz után rajtoltak, amelyet száz kilométer után sikerült csak megelőzniük, mert addig a portól közel sem tudtak menni hozzá. Szegényeket az ág is húzta, mert előbb a jobb hátsó felniről fordult le a gumi, majd a negyedik ellenőrző pont előtt - sokakhoz hasonlóan - eltévedtek.

„A rajtnál kapott itiner-módosítás hibás volt, egyszerűen nem úgy nézett ki a hely, ahogy az itinerben szerepelt. S bár előttünk és mögöttünk is mindenki eltévedt, ez még nem teszi megbocsáthatóvá a hibámat. Sajnálom, hogy pont az utolsó előtti napon történt meg” – nyilatkozta Bunkoczi László. A páros a 25. helyen áll, és Balázs azt ígéri, az utolsó szakaszon még támadni fognak. Sebestyénék a 77., Pócsikék 78. helyen értek célba, ezzel 72. és a 74. helyen állnak az összetettben.

Photo

Andrej Kagyinov Kamazával végig élen haladva szerezte meg idei második szakaszgyőzelmét. Második helyre a tetemes hátránnyal küzdő De Rooy jött be, megelőzve a cseh tatrtás Lopraist. A többi kamazosnak nem jött ki annyira a lépés, az összetettben vezető Nyikolajev csak az ötödik, Margyejev pedig csak hetedik lett. Összetettben három Kamaz az élen, De Rooynak csak a dobogóra van még némi esélye, ha az utolsó napon legalább 4 perc 19 másodperccel Margyejev előtt végez.

Photo

Szalayék versenykamionja, a Darázsi Zsolt, Vörös Ferenc, Szalai Norbert trió a 36. helyen ért célba a szakaszon, az összetettben pedig a 31. helyről várja a 2013-as Dakar utolsó szakaszát.

Photo

A hazai pályán versenyző Francisco "Chaleco" Lopez idén már szerzett három szakaszgyőzelmet, és a helyi közönség nagy örömére második helyen is állt összetettben, így nem volt meglepetés, hogy remek motorozással, végig vezetve öt perc előnnyel megnyerte a 13. szelektívet. Volt oka ünnepelni, azzal, hogy megszerezte 10., hazájában pedig 6. Dakar-szakaszgyőzelmét, összetettben a második helyre ugrott, megelőzve Despres vízhordóját, Rubens Fariát.

Photo

A quad kategóriában Husseini kezdett legjobban, azonban a szelekítv második részében a nagyobb teljesítményű géppel versenyző Sarel Van Biljon 41 másodperccel megelőzte az Egyesült Arab Emírségekben élő holland srácot, és 48 másodperccel végzett a chilei Ignacio Casalét. Az összetettben vezető Patronelli csak ötödik lett, de így is közel kétórás előnnyel várja a zárószakaszt.