A veszprémi versennyel ötödik állomásához érkezett a Magyar Virtuális Rally Bajnokság.

A hosszú, dobálós murva gyorsaságikról híres versenyre két hétnyi felkészülési idő volt a rendezők jóvoltából. A 99 km össztávú versenyhez kedvező időjárási körülmények párosultak.

Első nap, az egyetlen szakasz, jutaspusztai prológ rajtjához murva gumival sorakozhattak fel a versenyzők, annak ellenére, hogy a szakasz 80%-a aszfalt volt. A vegyes, mindössze 3 km hosszú gyorsasági szakaszt Hajdó László nyerte 1 perc 58,9 mp-es idővel, őt követte a márkatárs szintén Yaris WRC-t hajtó Dobos Dávid 0,1 mp-es lemaradással.

Érdekességképpen, egyedül ők ketten voltak 2 percen belül a prológon és ők ketten lettek a Veszprém Rally dobogós első két helyezettje is a végelszámolásban.

A második nap első gyorsasági dobogós helyezéseibe Kovács Marcell szólt bele szintén Toyota WRC-vel, amivel át is vette a vezetést. Őt, a nagy visszatérő Lámer Zoltán követte a 2019-es Ford Fiesta WRC-vel. Marcell csak a szombati 3. gyorsaságin tudta még tartani az első helyét aztán kiállni kényszerült a versenyből. A nap végére jócskán megtizedelődött a mezőny.

25 versenyző adta fel végleg vagy a super-rally szabálynak köszönhetően, de komoly büntető percekkel másnap folytatni tudta a versenyt.

A 2. nap abszolút eredménye a következőként alakult: Dobos Dávid (WRC), Lámer Zoltán (WRC), Hajdó László (WRC), Kiss Bálint (R5), Viczek Zsolt (WRC) és Tóth Zoltán (R5).

A rally 2 kategória top pilótái számos WRC pilótát maguk mögé utasítva bizonyítják azt, hogy a technikai fölény messze nem elegendő az eredményes versenyzéshez. Az idő eredményekből is látható, hogy két Skoda Fabia R5-öt hajtó versenyző is ott tud lenni az első hatban a WRC-k között. Nem mellesleg Kiss Bálint a futamon nyújtott teljesítményének köszönhetően átvette a vezetést a bajnokságban!

Harmadik nap a 0-Pont-Kőröshegy 12 km-es gyorsasági szakasszal folytatódott az embert és gépet is megpróbáló megmérettetés. Szecsődi Kristóf Ford Fiesta WRC-vel nyerte ezt a gyorsaságit, őt Hajdó László és Kiss Bálint követte. Lámer Zoltán sokáig tartotta magát de lassan visszább csúszott a második helyről majd az utolsó gyorsaságin egy bukást követően kiállni kényszerült. mvrb_05_veszprem_balint2.jpg

Dobos végig biztosította első helyét, Hajdó kisebb adok kapok után behozta az autót a második helyre. Harmadik a kategóriában végül Szecsődi Kristóf lett majd a sorban Viczek Zsolt követte.

Rally 1 kategóriában, eddig bajnokságot vezető Görög Péter idő előtt bucsúzott a futamtól, ez most nem az ő versenye volt. Dobos Dávid az előző futam gyorsaságát át tudta menteni, olyannyira, hogy első futamgyőzelmét ünnepelhette a végén.

Dobos Dávid a következőképpen kommentálta a versenyt:

“Érdekes futam volt. Erre semmiféleképp nem számítottam, de nagyon örülök neki.

Köszönjük a szervezést! Gratula mindenkinek!”

Kovács Marcell az 5. szakaszon, vezető pozícióból szállt ki a harcból. Lámer Zoltán is nagyon jó tempót diktált, a 3. nap viszont mintha nehézségei lettek volna, kissé visszaesett, végül az utolsó szakaszon dobta el a Ford WRC-t, ezzel lecsúszott a dobogóról. Vele ellentétben pont, hogy az utolsó nap kapott erőre Szecsődi Kristóf, olyannyira, hogy 4 szakaszt is a leggyorsabban teljesített. Ennek köszönhetően a dobogó 3. fokára állhatott fel.

8:10.988

Rally 2 -ben Erdős Levente nyerte az első szakaszt, a prológot, de másnap az első szakaszon összetörte az R5-ös Hyundai-t.

Kiss Bálint , Tóth Zoltán és Varga Bence dominálták a dobogót kisebb nagyobb hibázásokkal.

A kategória negyedik helyről Hlavacsek már nem tudta folytatni a napot műszaki hiba miatt. A 2. nap végére a Skodások hegemóniáját viszont Orbán Máté törte meg a Citroen C3 R5-el.

2:52.638

mate_veszprem2.jpgRally 3 a Ford Fiestások kategóriája elég népes mezőny. Láthatóan ezen a versenyen 17-en álltak rajthoz azonos technikai feltételek mellett. A verseny elejétől fogva Berki Norbert hozta elsőként a célba autóját kiegyensúlyozott, precíz vezetéssel. A második helyre Tóth Patrik futott be. A harmadik helyért volt némi harc Lóczi Kristóf és Csicsely Attila között ami végül is Csicsely javára dőlt el. Őket Szabó Gábor és Nyilas Mihály követte.

2:55.493

Rally 4 kategóriát Csicsely Pál precíz és konzisztens vezetésének köszönhetően megnyerte második helyre Gallovic Mario hozta be az autóját Kovács Ákos Pedig felálhatott a dobogó harmadik lépcsőjére.